Miting Karpiowy
Dodane przez Rafal Dudzinski dnia Marzec 31 2011 20:45:58

W dniach 27-29.05 2011 r. Na zbiorniku Niedźwiadek w Wólce Niedźwiedzkiej/k Sokołowa Młp odbędą się zawody karpiowe z cyklu Podkarpacki Miting Karpiowy organizowane przez Wild Carp Łańcut w porozumieniu z kołem PZW w Sokołowie Małopolskim oraz z Zarządem Okręgu w Rzeszowie. Celem zawodów jest kolejne w tym sezonie spotkanie nad wodą karpiarzy z województwa Podkarpackiego i ościennych województw, wspólna integracja, rozmowy, wymiana doświadczeń i co najważniejsze przeżycie wspaniałych przygód z karpiami w doborowym towarzystwie na wodzie, nie wszystkim znanej do tej pory. Opis łowiska Niedźwiadek, oraz mapka dojazdu dostępne są na www.karplancut.pl w dziale ‘’ Nasze łowiska’’. Wild Carp Łańcut jako niedawno powstały Team, chciałby organizacją tych zawodów na stałe wpisać się na karpiową mapę Polski.

Rozszerzona zawartość newsa
Program zawodów:

27.05.2011 piątekGodz: 10:00 - Oficjalne rozpoczęcie imprezy - losowanie stanowisk, omówienie spraw organizacyjnych. Po losowaniu rozejście sie na stanowiska - możliwy dojazd na stanowisko samochodem.

11:30 – 13:00 - Rozbijanie namiotów, przygotowanie stanowisk, sądowania dna, nęcenie i oznaczenie łowiska.

13:00 - Rozpoczęcie zawodów

29.05.2011 niedziela11:00 - zakończenie zawodów.

11:00 - 12:00 - składanie stanowisk, przejście na miejsce zbiórki

12:30 - Oficjalne zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Oficjalne zasady i warunki zawodów:

- Zawody organizowane są dla Teamów z województwa Podkarpackiego i ościennych województw w celu pogłębiania wzajemnych relacji i doświadczeń.

- Zawody rozgrywane sa w klasyfikacji drużynowej, na stanowiskach dwuosobowych, na żywej rybie i zgodnie z zasada No Kill

- Premiowane miejsca to 1, 2, 3 oraz największa ryba

- Ryby zaliczane do punktacji to : Karp i Amur powyżej 2 kg

- Nie korzystamy podczas zawodów ze sprzętu pływającego i łódek zdalnie sterowanych z wyłączeniem sądowania dna, pierwszego nęcenia oraz oznaczenia łowiska.

- Zakaz używania żywych przynęt: (białe ,czerwone robaki itp.)

- Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wpuszczana do wody.

-Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba nie podlegająca klasyfikacji musi być niezwłocznie i w sposób humanitarny wpuszczona do wody.

-Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.

- Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: Mata karpiowa lub inna mata o podobnych parametrach np. karimata oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym rozstawie ramion.

- Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność aby nie została ona pokaleczona.

-Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej

drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów ,mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.

- Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości, ciszy i zakaz palenia ognisk oraz nadmiernego spożywania alkoholu.

- W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko (np. na gorący posiłek), zestawy

(wędki) muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na dwie wędki.

- Nie stosowanie się do regulaminu zawodów skutkować będzie wykluczeniem z zawodów

- Wpisowe 100 zł od drużyny – w całości przeznaczone na nagrody

- Organizator zapewnia napoje chłodzące dla uczestników natomiast wyżywienie we własnym zakresie

- Liczba miejsc ograniczona z powodu niewielkich rozmiarów łowiska ( 8,5 h ) do 10 drużyn

- Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 30.04.2011 r.

- Wild Carp Łańcut zastrzega sobie prawo do ostatecznego rozstrzygania spornych kwestii nie ujętych w regulaminie zawodów.

Do zobaczenia nad wodą!