"EBRO" Hiszpania
Dodane przez Rafal Dudzinski dnia Styczeń 15 2012 11:18:35


Wprawy na EBRO . W styczniu tego roku powstała nowa strona internetowa zajmująca się organizacją wypraw do Hiszpanii nad rzekę EBRO. "Nasza długoletnia pasja oraz zdobywane wraz z nią doświadczenie podczas połowów na Rzece Ebro przyczyniło się do ................(czytaj więcej)


Rozszerzona zawartość newsa


Wprawy na EBRO. W styczniu tego roku powstała nowa strona internetowa zajmująca się organizacją wypraw do Hiszpanii nad rzekę EBRO. "Nasza długoletnia pasja oraz zdobywane wraz z nią doświadczenie podczas połowów na Rzece Ebro przyczyniło się do fascynacji tą nieprzewidywalną wodą. Wychodząc na przeciw wędkarzom stworzyliśmy możliwość przeżycia niezapomnianych chwil oraz spotkania się z rybą życia". Miłośnicy każdej metody połowu znajdą coś dla siebie. Rzeka Ebro jest nieprzewidywalna o czym przekonaliśmy się niejednokrotnie.Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej strony www.wyprawynaebro.eu RZEKA EBRO jest jedną z głównych rzek Hiszpanii, przepływa przez północną część kraju. Ma źródła w Górach Kantabryjskich,...

RZEKA EBRO jest jedną z głównych rzek Hiszpanii, przepływa przez północną część kraju. Ma źródła w Górach Kantabryjskich, płynie w kierunku południowo - wschodnim przez Kotlinę Aragońską, a następnie w postaci przełomu miedzy Caspe i Tortosą przepływa przez nadbrzeżne Góry Katalońskie i deltą uchodzi do Morza Śródziemnego. Liczna zabudowa tam na rzece przyczyniła się do powstania zbiorników zaporowych, jednym z nich jest zbiornik Caspe oblegany przez sumiarzy i karpiarzy. Rzeka Ebro słynie z największych okazów suma w Europie, które zostały sprowadzone do Hiszpanii jako gatunek inwazyjny w latach 70 tych. Populacja tej drapieżnej ryby szacowana jest w milionach sztuk. Drapieżny temperament i apetyt suma doprowadził do przetrzebienia rodzimych gatunków ryb. Niewiele lat później w Rzece Ebro pojawił się karp ,którego populację szacuje się na około 25mln sztuk ,a wielkość dochodzi do ponad 20kg. Pojawienie się karpia przyczyniło się do ogromnych przyrostów suma w rzece. Coraz częściej udaje się wyłowić z niej sumy o wadze większej niż 100kg, których długość sięga niekiedy grubo ponad 2 metry. Rzeka Ebro jest też rajem dla zapalonych Spinningistów, którzy znajdą również coś dla siebie, gdyż pływają w niej duże ilości Sandacza i Basa Czarnego. Caspe daje nam możliwość zapolowania na wielką rybę praktycznie przez cały rok.


OTO STRONA NA KTÓREJ ZNAJDZIECIE WSZYSTKIE DANE NA TEMAT WYJAZDU


Serdecznie Zapraszamy ---- http://www.wyprawynaebro.eu/ ----